بهداشت محیط نقش مهمی در سلامتی انسان دارد. نظافت منازل مسکونی و اداری می تواند سطح سلامت عمومی را بالا برده و رفاه خانواده ها را تامین کند. اما باید بدانید که نظافت داخل ساختمان کافی نیست. نظافت راه پله و مشاعات نیز باید به جدی گرفته شود. اولین جایی که به محض ورود به ساختمان دیده می شود. مشاعات و راه پله هاست. عدم نظافت راه پله و مشاعات نشانه عدم نظم و آرامش در مجتمع و منازل ساختمان می تواند باشد.

 نکات نظافت راه پله و مشاعات در مجتمع های مسکونی

نظافت راه پلهنظافت راه پله

حتما دقت کنید نیروی خدماتی را از شرکت معتبر با سابقه خوبی انتخاب کنید. این شرکت ها از کارگرهای حرفه ای و ضمانت شده استفاده می کنند و می توانند در زمان انتخابی مدیر ساختمان، نیروی خدماتی زن یا مرد را در محل بفرستند. برای نظافت راه پله و مشاعات باید سطل، جارو، تی دسته دار، دستمال، شوینده، شیشه پاک کن و روزنامه را در اختیار کارگر خدماتی قرار دهید. تعرفه قیمت نظافت راه پله ومشاعات شامل این موارد نمی شود.

نظافت راه پله ها یکی از پیچیده ترین بخش های نظافت منزل هست . برای اینکه راه پله هاتون حسابی برق بیوفتن و از هر گونه گردو غبار و آلودگی پاک بشن حتما ویدیوی زیر را تماشاکنید.

ترتیب نظافت ساختمان توسط کارگر تعیین می شود و به طور معمول با جارو زدن راه پله ها از طبقات بالا به پایین شروع می شود. سپس جارو زدن پارکینگ و حیاط انجام می شود. تی کشیدن و دستمال کشیدن پله ها و نرده های ساختمان همه از طبقات بالایی شروع می شود. برای شستشوی پله ها از سطل و دستمال خیس استفاده شده و سپس باید همه راه پله خشک شود تا آثار آب باقی نماند.

تمیز کردن نرده های راه پله نیز جزئی از وظایف کارگر خدماتی است که بایستی توسط دو دستمال خیس و خشک انجام شود. تمام نرده از جهات مختلف باید کاملا تمیز شود. سطل حاوی آب برای نظافت نرده های راه پله باید همواره تمیز باشد. آب کثیف، پس از خشک شدن بر روی نرده ها لکه باقی می گذارد.

شیشه های راه پله بایستی به طور کامل از درون ساختمان و بیرون آن در صورت امکان دسترسی، تمیز شود. کارگر خدماتی معمولا با یک دستمال مرطوب شیشه را تمیز کرده و سپس با روزنامه هر دو طرف شیشه را خشک می کند تا هیچ لکه ای بر روی شیشه ها باقی نماند. لبه های پنجره ها نیز نباید نادیده گرفته شوند و این قسمت ها هم جزئی از نظافت راه پله محسوب می شود.

خدمات نظافت ساختمان در پارکینگ و حیاط

نظافت مشاعات

هزینه نظافت راه پله در تهران
به طور معمول برای شستشوی مشاعات و پارکینگ از شلنگ آب استفاده می شود. برای پاک کردن لکه های روغن در پارکینگ از شوینده و در صورت لزوم سفید کننده استفاده می شود. کشیدن فرچه برای پاک کردن لکه ها الزامی است. لیست قیمت نظافت راه پله ومشاعات برای مشاعات کوچکتر و بدون پارکینگ کمتر است. قبل از اعزام نیروی نظافتی می توانید از تعرفه خدمات شرکت خدماتی- نظافتی مطلع شوید.

میدونستی که شرکت ابان رخشان خزر خدمات نظافت راه پله و مشاعات هم ارائه میده؟

۰1333339713

09334423174

09915933396


گرفتن قیمت

نظافت مشاعات و تجهیزات برقی

در مورد نظافت درب پارکینگ و حیاط که از ریموت استفاده می کنند باید از دستمال نم دار و سطل محتوی آب و شوینده استفاده شود. تمیز کردن دوربین ها و درب بازکن های چشمی با احتیاط بیشتری انجام شود. هرگز بر روی درب پارکینگ و درب حیاط با شلنگ آب پاشیده نمی شود. تجهیزات برقی بر روی درب ها و یا کنار آن ها نباید به هیچوجه خیس شود. این کار علاوه بر امکان خرابی لوازم برقی، خطر برق گرفتگی نیز به همراه دارد.

محوطه به جلوی درب کوچه و درب پارکینگ ساختمان در کوچه می گویند و شستشوی این قسمت با آب در برنامه نظافت راه پله و مشاعات همه شرکت های خدماتی- نظافتی است.

در مجتمع هایی که دارای آسانسور می باشند حتما درب های آسانسور تمیز و عاری از لکه باشد. درب آسانسور،  فضای داخل و آینه ها به همراه کف آسانسور با دقت تمیز شود. هر گونه لکه بر روی آسانسور و آینه به خوبی دیده می شود و جلوه نازیبایی را از محوطه و مشاعات ایجاد می کند.


نظافت راه پله و مشاعات  همراه با شرکت خدماتی- نظافتی آبان رخشان خزر

ابان رخشان خزر پیشرو در زمینه خدمات نظافتی داخل منازل و نظافت مشاعات، جهت رفاه حال خانواده ها سرویس نظافتی ویژه ای را ارائه می دهد. کلیه پرسنل و نیروی خدماتی ما دارای گواهی  عدم سوء پیشینه و ضمانت نامه می باشند و با برگه ماموریت اعزام می شوند.

رضایت کارفرما اولین اصل در ارائه خدمات ابان رخشان خزر برای خدمات فنی و نظافتی است و در صورت رضایت مشتری همواره کارگر ثابتی اعزام خواهد شد. مدیران مجتمع های مسکونی و اداری در همه مناطق رشت می توانند نیروی کاری مورد نظر را در ساعات مختلف درخواست کنند. آسایش و رفاه خانواده ها آرزوی ماست. تنها با چند کلیک آرامش را به شما هدیه می کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 

  ۰9915933396

راهنمای گام به گام نظافت راه پله و مشاعات ابان رخشان خزر

برای نظافت راه پله و مشاعات قبل از هر اقدامی باید مواد شوینده مناسب جهت نظافت راه پله را تهیه کرد . برای انتخاب شوینده باید به مصالح به کار رفته در راه پله ساختمان توجه کنیم . باید از شوینده ای استفاده کنیم که به مصالح ساختمان صدمه نزند. به عنوان مثال برای نظافت راه پله و پارکینگ ساختمان نباید به هیچ وجه از شوینده های اسیدی و جوهر نمک استفاده کرد . چون این شوینده های اسیدی به شدت باعث خوردگی سنگ های ساختمانی و از بین رفتن رنگ و جلای سنگ و سرامیک ها میشوند، که این کار شما را متحمل هزینه برای سابیدن سنگ راه پله خواهد کرد.

نظافت راه پله ومشاعات ابان رخشان خزر شامل تمیز کردن کل پله ها ، نرده ها ، درب ورودی و درب پارکینگ ، آسانسور و کلیه کلید و پریزها می باشد. در نظافت راه پله باید توجه داشته باشیم که نظافتچی از کجا و به چه ترتیبی کار نظافت را انجام دهد . معمولا شروع کار نظافت با جارو زدن پله از بالا به پائین و بعد جارو زدن حیاط و پارکینگ ، تمیزکردن کابین آسانسور و نرده ها و در نهایت جمع کردن آشغالها در سطل زباله می باشد.

راهنمای گام به گام نظافت راه پله و مشاعات

ترتیب کارها در نظافت راه پله و مشاعات

 1. تمیز کردن شیشه ها
 2. نطافت راه پله ها از بالا به پایین
 3. تمیز کردن نرده ها و آسانسور (شیشه ، کف و دیوار)
 4. جارو ، شستشو و خشک کردن حیاط و پارکینگ ها
 5. تمیز کردن درب ورودی ، درب پارکینگ و آیفون

مراحل تمیز کردن شیشه ها در نظافت راه پله و مشاعات  

 1. اول قسمت داخلی شیشه را با یک دستمال نخی نمدار تمیز کنید و گرد و خاک بر روی شیشه را بردارید .
 2. سپس قسمت خارجی شیشه را با دستمال تمیز کنید .
 3. بعد با استفاده از محلول شیشه پاک کن و روزنامه لکه های باقی مانده را از بین ببرید.

مراحل شستشوی راه پله ها 

 • جهت نظافت راه پله ها اول نیاز می باشد کل راه پله را جارو کنید ،
 • سپس از محلول آب و تاید و مقداری وایتکس استفاده کرده و با استفاده از تی این محلول را بر روی سطح راه پله و کف آسانسور می کشید .

نکته : مقدار جذب محلول بر روی تی باید طوری باشد که محلول از روی تی چکه نکند تقریبا برای یک ساختمان ۴ طبقه نیاز می باشد ۴ بار تی شسته و سپس مجدد بر روی سطح کشیده شود.

 • جهت تمیز کردن نرده ها و کل کلیدها و پریزها از محلول آب و ریکا استفاده نمایید ،
 • برای تمیز کردن آینه آسانسور از شیشه پاک کن و درنهایت روزنامه استفاده کنید.

مراحل تمیز کردن درب ورودی ، درب پارکینگ و درب آسانسور

 • از محلول آب و تاید و مقداری وایتکس استفاده کنید این محلول را با دستمال بر روی سطح بکشید.
 • سپس با استفاده از دستمال نمدار تمیز ، کف ها را پاک کنید.

مراحل شستن کف پارکینگ در نظافت راه پله و مشاعات

 • ابتدا نیاز می باشد کل محوطه پارکینگ جارو زده شود .
 • پس از جارو کل محوطه بوسیله شیلنگ آب خیس می گردد،
 • سپس با استفاده از تی باید آب موجود در پارکینگ به سمت چاه هدایت گردد .

نکته: در پارکینگهایی که به علت روغن ریزی قسمتهایی از پارکینگ روغنی شده است قبل از خیس کردن پارکینگ نیاز می باشد یک محلولی از آب و تاید غلیظ درست کرده و با استفاده از تی چند بار بر روی محل روغنی بکشید تا لکه از بین برود.

مراحل شستن پشت بام

برای نظافت پشت بام نیز نیاز می باشد ابتدا کل محوطه پشت بام جارو گردد سپس با استفاده از شیلنگ آب کل محوطه را تمیز شستشو می دهیم.

نکته : در نظافت پشت بام دقت کنید که به هیچ وجه نیاز نیست از تاید و وایتکس یا سایر مواد شوینده استفاده کنید زیرا ممکن است به ایزوگام پشت بام آسیبی وارد گردد.